Farské oznamy v týždni od 10. apríla do 16. apríla 2017

PONDELOK VEĽKÉHO TÝŽDŇA

+Ján Želiezka a rodičia Emília a Ján

STREDA VEĽKÉHO TÝŽDŇA

+Pavol a za zdravie a Božiu pomoc rodine

ZELENÝ ŠTVRTOK

Krížová cesta ulicami Šipíc

VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

PÁNOVHO ZMŔTVYCHVTANIA

·         Dnes je Tridsiaty druhý medzinárodný deň mládeže spojený so zbierkou na mládež. Kvetnou nedeľou začína Veľký týždeň.

·         Pokiaľ chcete prispieť na kvetinovú výzdobu na Veľkú noc, môžete vložiť svoj milodar do pokladničky vzadu v kostole.

·         Zelený štvrtokPánovej večere, ktorým sa začína sláviť Veľkonočné Trojdnie, oslávime sv. omšou so začiatkom o 17.00 hod. O 19.00 hod. bude v Šipiciach krížová cesta mládeže ulicami obce ku krížu.

·         Veľký piatokje dňom pokánia v celej Cirkvi, v tento deň je prísny pôst a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu. Pôst znamená možnosť len jedenkrát za deň sa dosýta najesť a zaväzuje každého rímskeho katolíka od 18-teho roku do začatého 60-teho roku života. Zdržiavanie sa mäsitého pokrmu sa v tento deň nedá nahradiť iným skutkom pokánia a zaväzuje každého rímskeho katolíka od 14-teho roku života. Na Veľký Piatok sa budeme spoločne modliť ranné chvály a posvätné čítanie v kostole v Teranoch o 9.00 hod. O 14.45 bude Deviatnik k Božiemu milosrdenstvu. Obrady Veľkého piatku začnú o 15.00 hod. Krížová cesta v kostole v Teranoch bude o 19.00 hod.

·         Na Bielu sobotu sa budeme spoločne modliť ranné chvály a posvätné čítanie v kostole v Teranoch o 9.00 hod. Po nej vyložím Sviatosť oltárnu na poklonu v Božom hrobe, ktorá potrvá do 19.00 hod. kedy ukončíme poklonu Deviatnikom k Božiemu milosrdenstvu a modlitbou vešpier.

·         Obrady Veľkonočnej Vigílie začnú o 19.30 hod. keď sa zhromaždíme pred kostolom v Teranoch, kde bude požehnanie ohňa a veľkonočnej sviece. Nezabudnite si prosím priniesť so sebou sviece.