Farské oznamy v týždni od 10. októbra do 16. októbra 2016

Dvadsiata ôsma nedeľa v cezročnom období

+manžel a jeho rodičia

Sv. Jána XXII., pápeža, ľubovoľná spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Matovičovú

+rodina

+Júlia Kováčová a jej manžel a za zdravie a Božiu pomoc pre manželov

Sv. Terézie od Ježiša, panny a učiteľky Cirkvi, spomienka

+Danka a Janka

Dvadsiata deviata nedeľa

v cezročnom období

+Ján Kuric

Dvadsiata deviata nedeľa

v cezročnom období

+Andrej Gnébus, 1. výr.

·         Mesiac október je tradične vnímaný ako mesiac posvätného ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa ho modlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Pozývam vás na spoločnú modlitbu posvätného ruženca v kostoloch i v rodinách.

·         Dňa 22. októbra si v našej farnosti vyslúžia sviatosť manželstva Bernadeta Klimková, ktorá pochádza z farnosti Terany a Martin Sever, ktorý pochádza z evanjelického cirkevného zboru Hontianske Tesáre.  Ak by niekto vedel o prekážke k sláveniu tohto manželstva, nech to oznámi na našom farskom úrade. Zároveň odporúčame týchto snúbencov do vašich modlitieb.

·         Podporiť definíciu manželstva ako zväzku muža a ženy má nová európska iniciatíva občanov s názvom “Mama, otec a deti”. Jej cieľom je chrániť jedinečnosť manželstva ako spojenia medzi jedným mužom a jednou ženou, a tiež rodiny ako prirodzeného spoločenstva. Túto iniciativu, ktorú požehnali aj biskupi Slovenska, môžete podporiť aj podpisom formulára vzadu v kostole.