Farské oznamy v týždni od 12. apríla do 18. apríla 2021

+rodičia Pavlisoví a starí rodičia

Tretia veľkonočná nedeľa

+Jozef Antalicz, 1. výr.

·       Konferencia biskupov Slovenska rozhodla, že  11. apríla 2021 desaťminútovým zvonením zvonov na našich katolíckych kostoloch, pozve veriacich k modlitbe za všetkých, ktorí zomreli na ochorenie Covid-19 i za všetky obete pandémie. Cirkev slávi Nedeľu Božieho milosrdenstva, ktorá završuje Veľkonočnú oktávu a zdôrazňuje toto tajomstvo. To sa naplno prejavilo Kristovým utrpením, smrťou a zmŕtvychvstaním. Práve túto nedeľu biskupi vybrali, aby prosili o Božie milosrdenstvo pre zosnulých a o Božiu pomoc pre pozostalých.

·       Preto dnes napoludnie spustíme na desať minút zvony a pozývame všetkých k modlitbe na tento úmysel.

·       Povzbudzujem vás k tomu, aby ste si vzbudzovali úkon dokonalej ľútosti a duchovného Svätého prijímania.