Farské oznamy v týždni od 15. júla do 21. júla 2019

Pätnásta nedeľa v cezročnom období

Sv. Bonaventúru, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

+Štefan Michňa

Sv. Andreja-Svorada a Benedikta, pustovníkov, spomienka

+Jana a Pavol

+Darina a Rudolf Fízikoví

Šestnásta nedeľa v cezročnom období

Poďakovanie za životné jubileum

Preblahoslavenej Panny Márie Karmelskej, ľubovoľná spomienka

+rodiny Hrešková, Mihaľová a Uhoková

+Mária a Ondrej a ichrodičia z oboch strán

Šestnásta nedeľa v cezročnom období

·         So súhlasom a s požehnaním otcov biskupov pozývame všetky farnosti na Slovensku zapojiť sa do týždňových modlitieb za TV LUX.  Počas vybraného týždňa pamätá konkrétna farnosť na pracovníkov a tvorcov TV LUX v modlitbách a pri svätých omšiach. Televízny štáb túto farnosť vopred navštívi a prostredníctvom krátkeho príspevku (cca 7 minút) ju predstaví vo svojom vysielaní v týždni, kedy sa zapája do modlitieb. Televízni diváci tak spoznávajú rôzne slovenské farnosti a zároveň sa môžu ich aktivitami a životom v nich inšpirovať. Zároveň aj TV LUX v priamom prenose pri pondelkovej rannej sv. omši zahrnie do svojich modlitieb a prosieb Vašu farnosť.  Krátky dokument s názvom „Týždeň s“ vysiela TV LUX vždy v pondelok ráno po svätej omši. Následne viackrát za deň počas celého týždňa. Takisto sa dá nájsť aj v internetovom archíve TV LUX na http://www.tvlux.sk/videoarchiv/. Naša farnosť sa zapojí to tohoto projektu v týždni od 29.7. do 4.8.2019.

farský a dministrátor