Farské oznamy v týždni od 17. decembra do 23. decembra 2018

Tretia adventná nedeľa

+rodičia Pavel a Mária Dráboví a ich rodičia

+Ján Mesiarik a rodičia z oboch strán

Štvrtá adventná nedeľa

Za zdravie a Božiu pomoc pre Vierku a za šťastný pôrod

+rodina Filipová

Štvrtá adventná nedeľa

+rodičia Emília a Ladislav Siládioví a Mária a Ján Ivaničoví

·         Dnes po sv. omši v kostole v Teranoch vystúpi s folklórnym predvianočným programom súbor Hont z Krupiny. Srdečne všetkých pozývame.

·         V pondelok 17. decembra začína druhá časť adventného obdobia, ktorá je obdobím bezprostrednej prípravy na Vianoce.

·         Na nástenke je vyvesený čas spovedania pred Vianocami v jednotlivých farnostiach krupinského dekanátu. U nás bude spoločná sv. spoveď v kostole v Teranoch v sobotu 22. decembra od 09.00 do 10.00 hod..

·         Prosím, nahláste mi veriacich, ktorí nemôžu prísť do kostola na predvianočnú sv. spoveď. Prídem im vyslúžiť sviatosti do ich príbytkov podľa dohody s príbuznými.

·         V sobotu 22.12. dopoludnia od 10.00 hod. prosím o pomoc pri upratovaní a výzdobe kostola v Šipiciach.

·         Od nedele 23.12. si môžete vyzdvihnúť Betlehemské svetlo v kostole v Šipiciach i v kostole v Teranoch.

·         Vzadu v kostole je zoznam, do ktorého sa môžete prihlásiť pokiaľ máte záujem, aby k vám prišli koledníci Dobrej noviny. Do vašich príbytkov prídu na Slávnosť Narodenia Pána v utorok 25. decembra popoludní. Výťažok zbierky Dobrej noviny je určený na pomoc ľuďom v Afrike. Pokiaľ nemôžete prijať koledníkov a chceli by ste podporiť zbierku, môžete svoj milodar vložiť do pokladničky určenej na tento účel.

·         22 septembra 2019 sa v Bratislave uskutoční tretí Národný pochod za život. Vianocami symbolicky začne 9-mesačná príprava. Pri východe z kostola zdarma ponúkame vianočné pohľadnice s textom „Kráčajme s odvahou za život.“ Je to dar, ktorý môžete teraz prijať a ak budete môcť alebo chcieť, obdarujete ním niekoho iného.

S vďakou a prianím vianočného pokoja, Mons. Jozef Haľko & duchovná sekcia NPZŽ