Farské oznamy v týždni od 18. novembra do 24. novembra 2019

Tridsiata tretia nedeľa v cezročnom období

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Mesiarikovú

Sv. Cecílie, panny a mučenice, spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Ovčiarikovú

Za zdravie a Božiu pomoc pre Annu

Tridsiata štvrtá nedeľa v cezročnom období

KRISTA KRÁĽA, slávnosť

+Jana Tarabová

+rodičia a ich deti

Obetovanie Panny Márie,spomienka

Tridsiata štvrtá nedeľa v cezročnom období

KRISTA KRÁĽA, slávnosť

·         Dnes je zbierka na kňazský seminár.

·         Farnosť Terany sa zapája do celoslovenskej celoročnej štafetovej modlitby Adorácie rodín za rodiny pod záštitou Familiae Locum, Rodinkovo, n.o. v spolupráci s farnosťami, rehoľnými komunitami a kresťanskými organizáciami na Slovensku. Táto modlitbová reťaz nepretržite pokračuje od 1.1.2019 a bude končiť 31.12.2019. Mnohí hľadajú Pána a nevedia že On je tu s nami v Eucharistii. Modlime sa spoločne a poďme ho spoločne znovuobjaviť a tak rásť v láske. Nech dobro triumfuje nad ľudskou bezmocnosťou a nad nebezpečenstvami súčasnej civilizácie, ktorá neraz odmieta chrániť a podporovať dôstojnosť manželstva a rodiny. Začali sme dnes ráno o 7.30 hod. a končíme večer o 20.00hod.

·         Dnes o 17:00 hod. sa na Slovensku rozoznejú zvony. Pripomenú tridsať rokov od pádu komunizmu a návratu slobody. Symbolickú prosbu, aby zvony v danom čase zvonili, adresuje slovenským farnostiam Konferencia biskupov Slovenska.

·         Z príležitosti putovania relikvií sv. Vincenta Vás srdečne pozývame v utorok 19. a stredu 20. novembra 2019 do Krupiny. Bližšie informácie sú na nástenke.

·         Aj tento rok sa môžete odviezť autobusom na Godzone tour do Banskej Bystrice vo štvrtok 21. novembra. Stačí sa registrovať vo formulári, tam nájdete aj všetky potrebné info. Prosím pozvite aj kamarátov:

·         Na budúcu nedeľu sa bude po sv. omšiach konať pred vyloženou Sviatosťou Oltárnou obnova zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Kto sa zúčastní na verejnom recitovaní modlitbyJežišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia určenej na túto slávnosť, môže získať za obvyklých podmienokúplné odpustky.

·         Dňa 30. novembra si v našej farnosti vyslúžia sviatosť manželstva Anna Baculíková, ktorá pochádza z farnosti Terany a Peter Rondík, ktorý pochádza z farnosti Krupina. Ak by niekto vedel o prekážke k sláveniu tohto manželstva, nech to oznámi na našom farskom úrade. Zároveň odporúčame týchto snúbencov do vašich modlitieb.