Farské oznamy v týždni od 24. januára do 30. januára 2011

Tretia nedeľa v cezročnom období

Sv. Františka Saleského, biskupa a učiteľa Cirkvi, sponmienka

+bratia a rodičia

Sv. Timoteja a Títa, biskupov, spomienka

Sv. Tomáša Akvinského, kňaza a učiteľa Církvi, spomienka

Štvrtá nedeľa v cezročnom období

+Vlasta Lukáňová, 10. výr.

Obrátenie sv. Pavla, apoštola, sviatok

Za Božiu pomoc rodine

Za duše v očistci

Štvrtá nedeľa v cezročnom období

• Od 18. do 25. januára prebieha Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Myslime vo svojich modlitbách na tento úmysel. Počas týchto dní býva po sv. omši krátka pobožnosť s týmto úmyslom. Dnes popoludní o 16.00 hod. sa bude konať ekumenická pobožnosť v kostole v Dudinciach.
  • V utorok, na sviatok Obrátenia sv. apoštola Pavla, bude sv. omša v Šipiciach o 16.15 hod. a v osobitnej pobožnosti po nej zavŕšime Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov v našej farnosti.
  • V piatok po sv. omši o 17.30 hod. pozývam všetky deti a mladých ľudí na stretnutie do fary.
  • Na budúcu nedeľu je Nedeľa Katolíckej univerzity v Ružomberku, ktorá je spojená aj so zbierkou pre túto cirkevnú inštitúciu.
  • Blížia sa Svetové dni mládeže (SDM) - stretnutie mladých celého sveta, spolu so sv. otcom Benediktom XVI., ktoré sa po SDM v Sydny v roku 2008 budú tento rok konať v Madride.Všetci mladí telom ale i duchom sú srdečne pozvaní. Bližšie informácie o tejto najväčšej svetovej kresťanskej akcii, nám prídu v rámci nášho dekanátu poskytnúť mladí z misijného tímu z Diecézneho centra mládeže. Táto prezentácia sa bude konať po mládežníckej sv. omši, ktorá bude  28.1.2011 o 18:00 hod. vo farskom kostole v Krupine. Všetci ste pozvaní.