Farské oznamy v týždni od 24. októbra do 30. októbra 2016

Tridsiata nedeľa v cezročnom období

Za náhle zosnulých

+príbuzní

+rodičia a súrodenci

+kňazi

Sv. Šimona a Júdu, apoštolov, sviatok

+prenasledovaní

Za duše v očistci

Tridsiata prvá nedeľa

v cezročnom období

Tridsiata prvá nedeľa

v cezročnom období

+Emília a Ladislav Siládiovci

·         Dnes je zbierka na misie.

·         Mesiac október je tradične vnímaný ako mesiac posvätného ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa ho modlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Pozývam vás na spoločnú modlitbu posvätného ruženca v kostoloch i v rodinách.

·         Podporiť definíciu manželstva ako zväzku muža a ženy má nová európska iniciatíva občanov s názvom “Mama, otec a deti”. Jej cieľom je chrániť jedinečnosť manželstva ako spojenia medzi jedným mužom a jednou ženou, a tiež rodiny ako prirodzeného spoločenstva. Túto iniciativu, ktorú požehnali aj biskupi Slovenska, môžete podporiť aj podpisom formulára vzadu v kostole.

·         Naša farnosť sa opäť zapojí do kampane Sviečka za nenarodené deti, ktorú organizuje pro-life organizácia Fórum života s podporou a požehnaním biskupov Slovenska. Hlavnou myšlienkou tejto kampane je spojiť spomienku na našich drahých zosnulých s pripomenutím si osudov detí, ktoré sa nemohli narodiť, lebo zomreli pri spontánnom alebo umelom potrate. Túto spomienku môžeme vyjadriť symbolicky večer 2. novembra na Pamiatku zosnulých zapálením sviečky a modlitbou s prosbou o Božie milosrdenstvo pre nenarodené deti. V našich kostoloch si môžete zakúpiť originálnu sviečku s logom kampane a tým podporiť aktivity zamerané na ochranu života od počatia, podporu ľudskej dôstojnosti a rodiny. Viac informácií o kampani nájdete na stránke www.sviecka.forumzivota.skĎakujeme!

·         V noci zo soboty 29. októbra na nedeľu 30. októbra sa mení čas. O 03.00 hod. letného času posúvame hodiny na 02.00 hod. stredoeurópskeho času.

farský  administrátor