Farské oznamy v týždni od 26. septembra do 2. októbra 2011

Dvadsiata šiesta nedeľa v cezročnom období

Sv. Kozmu a Damiána, mučeníkov, ľubovoľná spomienka

Za posvätenie kňazov

Sv. omše nebude

Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi,spomienka

Sv. Terézie z Lisieaux, panny a učiteľky Cirkvi,spomienka

Za posvätenie kňazov

Dvadsiata siedma nedeľa v cezročnom období

Sv. Vincent de Paul, kňaza,spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Dobrušku, Slávku a Svetlanku

Sv. Michala, Gabriela a Rafaela, archanjelov, sviatok

Za Svätého Otca

Dvadsiata siedma nedeľa v cezročnom období

• Prosím členov farskej pastoračnej rady a členov farskej ekonomickej rady, aby sme sa mohli stretnúť v pondelok po sv. omši o 17.30 hod. na farskom úrade v Teranoch.
  • V piatok po sv. omši o 17.00 hod. bude stretnutie mladších detí do štvrtého ročníka základnej školy vo fare.
  • V nasledujúcu nedeľu 02. októbra bude sv. omša v Teranoch o 11.00 hod. Do našej farnosti prídu rehoľné sestry vincentky z Krupiny a bude sa v Šipiciach i v Teranoch konať tradičná zbierka „Boj proti hladu“.
  • V nedeľu 16. októbra s povolením diecézneho administrátora Mons. Mariána Bublinca oslávime tradičnú hodovú slávnosť pri príležitosti Sviatku svätého evanjelistu Lukáša v kostole v Teranoch. Slávnostná konsekrácia čiže posvätenie nového kostola sa bude konať vtedy, keď diecéza dostane nového biskupa po konzultácii s ním.
  • Mesiac október je tradične vnímaný ako mesiac sv. ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa ho modlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Pozývam vás na spoločnú modlitbu posvätného ruženca so začiatkom pol hodinu pred každou sv. omšou.
  • Farnosť Sebechleby nás pozýva v pondelok 17. októbra na muzikál Adam Šangala do Divadla Andreja Bagara v Nitre. Odchod autobusu by bol okolo 16.00 – 16.30 hod. Platí sa 20€ za vstupenku a cestovné náklady.