Farské oznamy v týždni od 26. septembra do 2. októbra 2016

Dvadsiata šiesta nedeľa v cezročnom období

Sv. Kozmu a Damiána, mučeníkov, ľubovoľná spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Marcelu pri životnom jubileu

Sv. Vincenta de Paul, kňaza, spomienka

+rodičia Káčeroví a sestra Vilma

+Mária

Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi,spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Oľgu

Sv. Terézie z Lisieux, panny a učiteľky Cirkvi, spomienka

Novomanželia Sabačoví

Dvadsiata siedma nedeľa

v cezročnom období

+Ján Trebuľa, 1. výr. a rodičia Amália a Anton

Sv. Michala, Gabriela a Rafaela, archanjelov, sviatok

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu

Dvadsiata siedma nedeľa

v cezročnom období

+Emília Hollanová

·         V nasledujúcu nedeľu 2. októbra prídu do našej farnosti rehoľné sestry vincentky z Krupiny a bude sa v Šipiciach i v Teranoch konať tradičná zbierka „Boj proti hladu“na pomoc chudobným na Haiti, Hondurase, v Ukrajine, Albánsku, Rusku a na Slovensku. Haiti a Honduras sú dve najchudobnejšie krajiny Latinskej Ameriky. Väčšina ľudí v týchto krajinách trpí extrémnou chudobou. Pozývam vás k zapojeniu sa do tejto charitatívnej iniciatívy.

·         V nedeľu bude v Senohrade slávnostná sv. omša z príležitosti spomienky na Pannu Máriu ružencovú. Hlavným celebrantom bude br. Jakubrafael PATAY, OFMCap. – menovaný pápežom Františkom za misionára milosrdenství.

·         Do konca septembra mi prosím nahláste deti, ktoré chcú ísť v tomto školskom roku na prvé sv. prijímanie v našej farnosti.

·         Mesiac október je tradične vnímaný ako mesiac posvätného ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa ho modlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Pozývam vás na spoločnú modlitbu posvätného ruženca v kostoloch i v rodinách.

·         Dňa 1. októbra si v našej farnosti vyslúžia sviatosť manželstva Radka Kohútová, ktorá pochádza z farnosti Terany a Lukáš Sabač, ktorý pochádza z gréckokatolíckej farnosti Košice – Západ.  Ak by niekto vedel o prekážke k sláveniu tohto manželstva, nech to oznámi na našom farskom úrade. Zároveň odporúčame týchto snúbencov do vašich modlitieb.

·         Podporiť definíciu manželstva ako zväzku muža a ženy má nová európska iniciatíva občanov s názvom “Mama, otec a deti”. Jej cieľom je chrániť jedinečnosť manželstva ako spojenia medzi jedným mužom a jednou ženou, a tiež rodiny ako prirodzeného spoločenstva. Túto iniciativu, ktorú požehnali aj biskupi Slovenska, môžete podporiť aj podpisom formulára vzadu v kostole.