Farské oznamy v týždni od 28. august do 3. septembra 2017

Dvadsiata prvá nedeľa v cezročnom období

 

Terany

 

Dátum

Liturgické slávenie

Čas slávenia

Úmysel svätej omše

Po

28.08.

Sv. Augustína, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

 

Sv. omša nebude

St

30.08.

 

18.00

+Ján a Elena Vlačuhoví

Pi

01.09.

 

18.00

+Ladislav Dóka, rodičia Vendelín a Mária

So

02.09.

 

09.00

+Anna Luptáková

Ne

03.09.

Dvadsiata druhá nedeľa v cezročnom období

10.30

+Ján Mozoľa, 20. výr. a jeho rodičia

 

Šipice

 

Dátum

Liturgické slávenie

Čas slávenia

Úmysel svätej omše

Ut

29.08.

Mučenícka smrť sv. Jána Krstiteľa, spomienka

 

Sv. omša nebude

Št

31.08.

 

16.30

Za zdravie a Božiu pomoc pre dcéru a jej rodinu a za šťastný návrat

Ne

03.09.

Dvadsiata druhá nedeľa v cezročnom období

09.00

Za veriacich farnosti

 

 

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Možnosť sv. spovede bude pred každou sv. omšou. V kostole v Šipiciach bude sv. omša vo štvrtok o 16.15 hod. a v Teranoch v piatok o 18.00 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou.

·         V sobotu 2. septembra od 13.00 hod. na amfiteátri v Dudinciach vás spoločenstvo SION pod záštitou farnosti Terany v spolupráci so združením JPK pozývajú na HONTFEST. Je tokresťanský festival zameraný na prinášanie atmosféry neba medzi ľudí – túžime, aby ľudia zažívali nebo už tu, na zemi, tak, ako sa aj modlíme: „ako v nebi, tak i na zemi“. Chceme ľuďom priblížiť Boha cez hudbu, tance, divadelné scénky, svedectvá, rôzne zábavné a duchovné aktivity. Chceme rozhlásiť zo striech, že On je živý! Hodláme k ľuďom prinášať Boha ako toho, ktorý je milosrdný, ako toho, ktorý prináša radosť, lásku, pokoj, uzdravenie a spásu. Usilujeme sa o uzdravené vzťahy, zdravé rodiny, mestá a dediny pokoja a lásky. Želáme si vytvárať jednotu s rôznymi vyznaniami a denomináciami a takto spoločne budovať Božie kráľovstvo. Bližšie informácie sú na nástenke a na  stránke www.hontfest.sk

·         Pozývame vas na divadelné predstavenie „Mŕtve duše“, ktoré podľa Gogoľovho románu pripravilo Divadlo K z Bratislavy. Podujatie sa uskutoční v nedeľu o 15.00 hod. v kultúrnom dome v Hontianskych Trsťanoch.

·         Na budúcu nedeľu budeme pri sv. omšiach v Šipiciach i v Teranoch sláviť Veni Sancte, pri ktorom budeme vzývať Ducha Svätého o milosti do nastávajúceho školského roka.

 

 

Marek Hraňo

farský administrátor