Farské oznamy v týždni od 5. decembra do 11. decembra 2016

Druhá adventná nedeľa

+Ján Tuhoba a rodičia z oboch strán

Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre matku Máriu

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, slávnosť

Za zachovanie mieru a spravodlivosti

+Janka

Za upevnenie rodín

Za zdravie a Božiu pomoc pre Petra s rodinou

Ukončenie adorácie

Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej

Tretia adventná nedeľa

+Elena, 20. výr a rodina Krčíková

+manžel, otec a švagor

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, slávnosť

Za zdravie a Božiu pomoc pre deti rodiny Repkovej

Tretia adventná nedeľa

·         Dnes bude v kostole v Teranoch o 15.00 hod. vyložená Sviatosť Oltárna na pobožnosť na prvú nedeľu v mesiaci spojená s korunkou k Božiemu milosrdenstvu.

·         Vo štvrtok máme prikázaný sviatok Nepoškvrnené počatie Panny Márie.

·         Tento týždeň máme zimné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je len jeden deň. Obsah zimných kántrových dní je príchod Kristovho kráľovstva do rodín; duchovná obnova rodín; pokoj a spravodlivosť vo svete. V piatok bude svätá omša s formulárom „Za zachovanie mieru a spravodlivosti“ a v sobotu „Za upevnenie rodín“.

·         V sobotu 10. decembrabude v kostole v Teranoch celodenná adorácia Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej so začiatkom po sv. omši. Ukončenie adorácie s modlitbou korunky k Božiemu milosrdenstvu a s požehnaním budeo 15.00 hod. Prosím vás, aby ste podľa možnosti prichádzali na adoráciu počas dňa. Vzadu sa môžete zapísať na jednotlivé časy počas adorácie.

·         Na nástenke je vyvesený čas spovedania pred Vianocami v jednotlivých farnostiach krupinského dekanátu. U nás bude spoločná sv. spoveď v pondelok 12. decembra od 16.00 do 17.00 hod..

·         Prosím, nahláste mi veriacich, ktorí nemôžu prísť do kostola na predvianočnú sv. spoveď. Prídem im vyslúžiť sviatosti do ich príbytkov podľa dohody s príbuznými.

farský  administrátor