Farské oznamy v týždni od 7. decembra do 13. decembra 2020

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, slávnosť

Panny Márie Loretánskej, ľubovoľná spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Petra

Za zachovanie mieru a spravodlivosti

Na úmysel biskupa

Preblahoslavenej Panny Márie Guadalupskej, ľub. spomienka

Na úmysel biskupa

Tretia adventná nedeľa

Úmysel svätej ombše

+syn, manžel, švagor a rodičia

Za upevnenie rodín

+rodina Gnébusová

Panny Márie Loretánskej, ľubovoľná spomienka

Tretia adventná nedeľa

+Vladimír Hollan, 1. výr.

·       Vo štvrtok 10. decembra bude v kostole v Teranoch celodenná adorácia Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej od 10.00 hod. Prosím vás, aby ste podľa možnosti prichádzali na adoráciu počas dňa.

·       Tento týždeň máme zimné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je len jeden deň. Obsah zimných kántrových dní je príchod Kristovho kráľovstva do rodín; duchovná obnova rodín; pokoj a spravodlivosť vo svete. V stredu bude svätá omša s formulárom „Za upevnenie rodín“ a v piatok „Za zachovanie mieru a spravodlivosti“.

·       Pred Vinocami nebudeme organizovať tradičné spoločné spovedanie vo farnostiach dekanátu. Preto vás prosím, využívajte možnosti spovede pred sv. omšami prípadne po nich počas celej adventnej doby.

·       Vzadu v kostole je zoznam, do ktorého sa môžete prihlásiť pokiaľ máte záujem, aby k vám prišli koledníci Dobrej noviny. V tomto ročníku ožije tradícia koledovania pod oblokmi. Pripravené sú usmernenia, ktoré budú zaisťovať bezpečný a zodpovedný priebeh koledovania pre koledníkov aj pre navštívené rodiny. Vážime si štedrosť každej rodiny, ale toho roku koledujeme bez občerstvenia u navštívených rodín. Pokiaľ chcete obdarovať koledníkov, možete im pripraviť balíček, ktorý si budú môcť vziať so sebou. Výťažok zbierky Dobrej noviny je určený na pomoc ľuďom v Afrike.