Farské oznamy v týždni od 9. mája do 15. mája 2016

Siedma veľkonočná nedeľa

+Monika Belláková a starí rodičia z oboch strán

Za zdravie a Božiu pomoc pre Drahomíru a Emíliu s rodinami

Za povolania na kňazský stav

+Pavel Žitniak

Blahoslavenej Panny Márie Fatimskej, ľubovoľná spomienka

+Ján a Mária Stehlíkoví

Sv. Mateja, apoštola, sviatok

+Anna Kováčiková a za zdravie a Božiu pomoc pre celú rodinu

NEDEĽA ZOSLANIA DUCHA SVÄTÉHO,slávnosť

+Viliam Mikula, 30. výr. a rodičia Hermína a Jozef Mikuloví a Terézia a Jozef Kováčikoví

Za zdravie a Božiu pomoc pre Šimona a Viktora

NEDEĽA ZOSLANIA DUCHA SVÄTÉHO,slávnosť

Za prvoprijímajúce deti

·         Dnes je päťdesiaty Svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov spojený so zbierkou na katolícke masmédiá.

·         Do soboty prebieha Novéna k Duchu Svätému, ktorú sa modlievame po každej svätej omši v Teranoch i v Šipiciach, v rámci tejto novény sa modlíme Loretánske litánie.

·         V tomto týždni sú letné kántrové dni v stredu, v piatok a v sobotu. Záväzný je iba jeden deň. Ich obsahom sú prosby za jednotu kresťanov alebo za duchovné povolania.

·         Veriaci, ktorý sa zúčastní na slávnosť Zoslania Ducha Svätého na verejnom speve alebo recitovaní hymnu k Duchu Svätému, môže za zvyčajných podmienok získať úplné odpustky. Touto slávnosťou sa končí veľkonočné obdobie a od pondelka 16. mája pokračuje Obdobie cez rok.

·         Od utorka 17. mája do nedele 22. mája bude v našej farnosti prebiehať obnova misií, ktorú budú konať pátri redemptoristi. Program je na nástenke a aj na webovej stránke našej farnosti.